Ne Yapılır?

Kınalı ada

Kınalı Ada, adını makilerin, uzaktan görünüşünü kızıl renkli olmasından dolayı almıştır. Kınalı Ada adaların en küçüğüdür. Çünkü adanın en uzak bölgesine bile yürüyerek 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Çınar Tepesi, Teşvikiye Tepesi ve Manastır Tepesi olmak üzere Kınalı Ada’da bulunan üç tepeden, bu küçük sevimli adanın manzarasını izleyebilirsiniz.

Büyükada

İstanbul adalarının en büyüğü ve en gözde olan adasıdır.Faytonla veya yürüyerek Aya Todori Şapeli, Aya Nikola Manastırı, Profitis İlias Kiliselerine giderek ziyaret edebilirsiniz. Saat meydanı civarındaki sokaklarda bulunan bisikletçilerden bisiklet kiralayabilirsiniz.

Heybeliada

Sahilde biraz yürüdüğünüzde sol tarafınızda fayton duraklarını göreceksiniz. Nostaljik faytonlar eşliğinde bir ada turu gerçekten görsel bir şölendir. kızılçam ormanlarının içerisinde oldukça güzel düzenlenmiş yürüyüş yolunda rahat ve huzurlu yürüyüşler yapabilir, ağaçların altında tahta masalarda piknik keyfini yaşayabilirsiniz.

Burgazada

Burgaz Ada’da yapacağınız gezilerde, Aya Yorgi Kilisesi, cennet bahçesi, Dimitrakopulo Köşkü gibi yerleri görmenin dışında ünlü köşk ve yalılarını gezebilirsiniz. Genel olarak sahilde bulunan villa ve köşkler, Gezinti Caddesi’nde ve Heybeli Ada manzaralı olan Gönüllü ve Mehtap Sokakları’nda bulunuyor.

Sedef Adası

Tertemiz bir denize girmek ve kafa dinlemek isterseniz Sedef Adası’nı tercih edebilirsiniz.

Büyükçekmece Sahil

Yürüyüşe çıkabilir , yüzebilir ve kendinizi özgür hissedebilirsiniz.8 km uzunluğunda olan kordon boyunda bir çok restaurant, kafe, çay bahçesi, çocuklar için oyun parkı, zıplama çadırı, lunapark, sergilenen uçaklar, bisiklet kullananlar için bisiklet parkuru, plajı bulunmaktadır. Sahili baştan sona gidiş dönüş seferler yapan trenler ile dolaşabilirsiniz.